Rekuperátory vzduchu do jednej miestnosti

Zľavnené produkty

Zobrazené produkty

Znížená cena! Rekuperátory vzduchu do jednej miestnosti MICRA 60

MICRA 60-Rekuperátory vzduchu do jednej miestnosti

Nový produkt

Vzduchotechnická jednotka s rekuperáciou tepla pre  úsporu energie na odvetranie bytov, chát, chalúp, sociálnych a komerčných priestorov.Nie je potrebné sa pripojiť na vzduchovody.Najlepším riešením pre jednoduché a efektívne vetranie v rekonštruovaných priestoroch.

Viac detailov

494,00 € s DPH

-5%

520,00 € s DPH

Detaily

MICRA 60
Vzduchotechnická jednotka s rekuperáciou tepla pre  úsporu energie na odvetranie bytov, chát, chalúp, sociálnych a komerčných priestorov.Nie je potrebné sa pripojiť na vzduchovody.Najlepším riešením pre jednoduché a efektívne vetranie v rekonštruovaných priestoroch.

Vlastnosti
 • Efektívne rekuperačné vetranie pre jednotlivé miestnosti (priestory)
 • Hliníkový protiprúdový tanierový výmenník tepla má účinnosť až 79%
 • EC ventilátory s nízkou spotrebou energie a elektrickej bezpečným napätím 12 V
 • Integrované automaty s tromi prevádzkovými režimami
 • Tichá prevádzka (22-29 dB)
 • Čistenie vzduchu s dvoma  zabudovanými filtrami G4
 • Jednoduchá montáž
 • Vhodné pre trvalú prevádzku
 • Jednotka pre široký rozsah napájacieho napätia 100-240 V a frekvencia 50 až 60 Hz.
Kryt

Polymerom potiahnutý kovový plášť  z nerezovej ocele.15mm -ová tepelná a zvuková izolačná vrstva.Moderný  dizajn je vhodná, do každého interiéru.Odnímateľný čelný panel umožňuje ľahký prístup pre servis jednotky, tj čistenie filtrov alebo výmenu.Vzduch je privádzaný do miestnosti, a vyčerpaný von cez dva kanály 125 mm priemeru.

Filtrácia vzduchu

Dva G4 vstavanéfiltre slúžia k zaisteniu prísunu čerstvého vzduchu bez prachu, hmyzu a chráni zariadenie pred znečistením.

Prívod vzduchu a odsávacie

Axiálne EC ventilátory poskytujú prívod vzduchu a odsávacie.Vzhľadom k ES technológií  vzduchotechnická jednotka s rekuperáciou tepla sa vyznačuje nízkou spotrebou energie.Ventilátory sú poháňané elektrickým bezpečným malým napätím 12 V. Motory ventilátorov sú vybavené vstavanou tepelnou ochranou proti prehriatiu a guličkovými ložiskami pre dlhšiu životnosť.

Riadiaca jednotka

Prístroj je napájaný prostredníctvom  jednotky so širokým spektrom napájacieho napätia od 100 V do 240 V a frekvencie 50 až 60 Hz.Pohonná jednotka má integrovaný ochranný obvod pre rôzne mimoriadne udalosti, vrátane skratu, preťaženiu,pre skokové napätie  , prepólovaniu na výstupných obvodov.Rozmanité vlastnosti pohonnej jednotky umožňujú použitie výrobku v rôznych krajinách a zaistiť jeho stabilnú prevádzku v elektrickej sieti so širokými toleranciami elektriny štandardu.

Prevádzkové logika

Čerstvý nasávaný vzduch zvonku prúdi  cez rekuperačný filter kde sa ohrieva odpadovým teplom z miestnosti a cez ventilátor prúdi do miestnosti.Teplý odpadový vzduch z miestnosti nasáva ventilátor a  prúdi cez rekuperačný filter kde predáva výstupné teplo z miestnosti   a odchádza smerom von .Rekuperačná jednotka znižuje prevádzkové náklady na vykurovanie v zimnom období.Sanie a odvod vzduchu  sú úplne oddelené a znečisťujúce látky, pachy a mikróby obsiahnuté vo vzduchu odsávaného nie sú prenášané do prívod vzduchu.

Výmenník tepla (rekuperátor)

Jednotka je vybavená hliníkovou high-tech doskou  . Účinnosť dosahuje 78%.

Zamrznutiu

Vzduchotechnická jednotka s rekuperáciou tepla má integrovaný systém ochrany proti zamrznutiu.V chladnom období rekuperátor slúži k prenosu tepelnej energie z teplého odpadového vzduchu do studeného nasávaného vzduchu.Počas ochladzovania odpadového vzduchu vzniká kondenzát .To je odvádzaná mimo odťahového vzduchotechnického potrubia.Ak je teplota odvádzaného vzduchu na výstupe z výmenníka tepla je nižšia ako nastavená prahová hodnota kondenzátu môže zmrznúť v rekuperátore.Aby sa zabránilo zamrznutiu rekuperátoračného prístroja je vybavená elektronickým termostatom, ktorý vypína ventilátor v prípade  nebezpečia zamrznutia.Po tomto teplý zatuchnutý vzduch ohrieva rekuperátor na potrebnú teplotu.Po zahriatí sa prívodný ventilátor zapína a jednotka sa vráti do predchádzajúceho prevádzkového režimu.

Kontrolné a prevádzkové módy

Automatický systém umožňuje je prepínatelný troch režimoch:

 1. Dodávka a ventilácia pri minimálnom prietoku vzduchu 30 m3/ h (17.7 CFM)
 2. Dodávka a ventilácia v strednom prietoku vzduchu 45 m3/ h (26.5 CFM)
 3. Dodávka a ventilácia pri najvyšom prietoku vzduchu 60 m3/ h (35.3 CFM)


Ventilačný systém usporiadanie: príklad

NainštalujteMICRAjednotku do akejkoľvek miestnosti, kde je požadované vetranie.Jedna jednotka zaisťuje efektívne vetranie v priestore do 24 m2.Ventilačný systém v miestnosti s rekuperáciou teplaMICRAje schopný poskytnúť nonstop výmenu vzduchu, .

Pre dosiahnutie maximálnej energetickej účinnosti vetracieho systému založeného naMicra 60jednotiek odporúčame používať v kombinácii sIfan ventilátorom, ktorý extrahuje zatuchnutý vzduch z kúpeľne podľa meraní čidla vlhkosti.

Namontujte vzduchotechnickú jednotku s rekuperáciou teplaMICRAna čelnú stenu zvnútra.Minimálna hrúbka steny je 100 mm.

Najprv vyznačte otvory na stenu vzduchovodov pomocou šablóny  (je súčasťou štandardnej dodávky sú do súboru alebo do MK1 a MK2 sete (str. 11).Potom otvory vyvrtajte.

 

Namontujte vonkajší kryt , na vonkajšej strane steny, aby sa zabránilo vniknutiu vody a cudzích predmetov do jednotky.

Nainštalujte vzduchové kanály tak aby mierne zvažovala smerom von, aby zaručovala odtok kondenzátu z jednotky.

Vzduchové potrubia zapeňte penou..

Vyčnievajúce časti vzduchového potrubia musia lícovať s povrchom steny.Odstráňte dekoratívny tanier výmenníka tepla pred upevnením krytu.

Upevnite jednotku na stenu pomocou hmoždiniek a skrutiek.

Jednotka je dodávaná s vopred zapojeným napájacím káblom a zástrčkou.Prístroj môže byť pripojený k pevnej elektroinštalácii .Po dokončení upevnenia krytu zatvorte predný panel.

Príslušenstvo

MK1 Micra 60Montážna sada:

slúži na uľahčenie montáže a zabezpečuje
správne zarovnanie potrubia.

 • dve plastové vzduchotechnické potrubie 125 mm, dĺžka 500 mm;
 • papier šablóny (2 ks);

Pozn Micra 60vonkajšia ventilácia mriežka:vonkajší kovový kryt.

MK2 Micra 60Montážna sada:

 • dve plastové vzduchotechnické potrubie 125 mm
 • Dĺžka 500 mm;
 • papier šablóny;
 • vonkajšie ventilačná sada NB Micra 60